HGS etiketi yapıştırma

bazı etiketlerde sorun olabiliyor veya yanlış yapıştırmadan kaynaklı sıkıntılar olabiliyor. Buradaki önemli noktalardan birisi etiketlerin düzgün yapıştırılıp yapıştırılmadığı. Çünkü PTT’den aldığınız HGS etiketlerinin yanında nasıl yapıştırılması gerektiğine dair resimli anlatımların yer aldığı bir liste veriliyor. Örneğin dikiz aynanız ön cama monteliyse HGS etiketi nizi camı yatayda ortalayacak şekilde aynanın montaj ayağından 5cm aşağıda olacak şekilde yapıştırmalısınız. Bu ve buna benzer bazı önemli noktalar atlanırsa da HGS gişelerinden geçerken sıkıntı yaşayabilirsiniz.

HGS Etiketleri nereye yapıştırılacak?

HGS Etiketleri nereye yapıştırılacak? . HGS Etiketi nasıl yapıştırılır ?

Bir çok araç sahibinden, HGS etiketlerindeki bakiyeleri yeterli olmasına karşın geçişlerde gişelerin, kaçak geçiş yapar gibi alarm verdiği yönünde şikayetler geliyor. Yetkililer bunları incelediğinde, büyük bir bölümünün vatandaşların, HGS etiketlerini doğru yere yapıştırmalarından kaynaklandığını tespit edilmiştir.Sürücüsü HGS etiketini yanlış yere yapıştırdıkları için giriş ve çıkışlarda hala sorun yaşamaktalar.
HGS Etiketleri araçın neresine yapıştırılacak?

Kamyon ve Otobüslerde HGS Etiketi Aracın Neresine Yapıştırılır ?


Kamyon ve otobüslerde HGS etiketini cama yatayda ortalayarak en alt kısmından 5 - 10 cm daha yukarıda olacak sekilde yapıstırınız.Eger cam silecekleri camın alt kısmında konumlu ise HGS etiketini sileceklerden 5 cm yukarıda olacak şekilde yapıştırılır .

HGS etiketinizi düzgün bir şekilde aracınızın ön camına yapıştırmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Bu işlemden sonra aracınız HGS gişelerinden beklemeden geçiş için kullanıma hazır hale gelecektir.

HGS etiketi cama nasıl yapıştırlır ?

HGS etiketi cama nasıl yapıştırlır ?

Önemli Uyarı;HGS etiketleri bir kereye mahsus yapıştırılabilen çıkartılmak istendiğinde kendi kendisini yok eden, yüksek güvenlik seviyesinde ve klonlanamaz ürünlerdir.Etiketi yapıştırmadan önce, yapıştıracagınız bölgeyi iyi tespit edin..
HGS iki nüshadan oluşmaktadır. Biri camın önüne, diğeri ise ruhsatın arka kısmına yapıştırılacak.
Etiketler, araç ön camına yapıştırılacak. Bu etiketler pilsiz, çalışma enerjisini radyo frekanslı okuyucudan geçerken alan, üzerine geçiş bilgisi yazılabilen, silinebilen, silikon korumalı, çıkartılmak istendiğinde kendi kendisini yok eden, yüksek güvenlik seviyesinde ve klonlanamaz ürünler olacak.

Son yorumlar

İçeriği paylaş