hgs kaçak geçiş

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

HGS Kaçak Geçiş, HGS Kaçak Geçişleri Nasıl Sorgulanır ?,HGS Kaçak Geçişlerimi Nereden Görebilirim ?,HGS Ceza Sorgulaması Nasıl Yapılır?,HGS Gişelerinde Kaçak Geçiş Uyarısı,HGS Kaçak Geçiş itirazı nasıl yapılır ?,HGS Kaçak Geçişleri,

HGS etiketi olan araçların geçişlerinde, cihazlar okumasa da cezai işleme tabi olmayacak.Etiketi olan ve doğru yapıştırılmış aracın HGS gişelerinden geçerken herhangi bir sorun yaşanmıyor. etiketi olduğu halde yapıştırmayan aracın sistem üzerinden plakasından geçiş ücreti düşülüyor.
HGS etiketi yapıştırılmayan ve plakası okunmayan araç geçişinde ise aracın fotoğrafının manuel olarak inceleniyor ve geçiş ücreti HGS etiketinden düşülüyor..

Yani HGS etiketi ve yeterli bakiyesi olan araçların gişe giriş ve çıkışlarında kaçak geçiş yapması zor.

HGS Kaçak Geçiş Ceza 46,5 TL

‘’ Kara listeye alındınız’’ ‘’Kaçak Geçiş Ceza 46,5 TL’.’Gişelerden geçerken bu yazıyla karşılaşmadıysanız yolunuza devam edebilirsiniz.

Birçok HGS kullanıcısının şikayetçi olduğu nokta ise HGS gişelerinden geçerken etiketlerin cihaz tarafından okunmadığı ve beraberinde ‘’ Kara listeye alındınız’’ veya ‘’ Kaçak geçiş 46.5 TL’’ yazısı ile karşılaştıklarını söylemeleri.

Aynı HGS başka araçta kullanılabilir mi?

Aynı HGS başka araçta kullanılabilir mi?
HGS için 2 etiket verilecek. Bu etiketlerin biri aracın ön camına, diğeri araç ruhsatına yapıştırılacak.

HGS etiketleri tek kullanımlıktır, yuani etiketinizi bir sefere mahsus cama yapıştırabilirsiniz . HGS etiketi ön camdan sökülürse geçersiz olacağından, başka araca yapıştırıldığında çalışmayacak.

KGS'nin getirdiği her araçta kullanılabilirlik özelliği HGS'lerde uygulana mayacak.

1 Ocak'tan itibaren köprülerde HGS krizleri yaşanacak. Zira KGS'nin sağladığı 'her araçta' kullanılabilme imkanı HGS'lerde olmayacak.

Bu durumda köprülerde sıkça rasladıgımız 'diğer bir araç sürücüsünden emanet KGS alma" devri kapanmış olacak.

HGS'den kaçak geçiş yapmak !!!!

HGS alamayanlar kaçak geçebilir mi ?

HGS'si almayanlar kaçak geçebilir mi ?

Bu hafta HGS temin edemez de KGS'nin işlevsiz kalırsa köprüden kaçak geçiş yapabilirsiniz. Tabii sonrasındaki 7 gün içinde HGS almak şartıyla.

1 Ocak 2013 tarihine girdiğimiz gün KGS'ler işlemez olacak. O tarihe kadar HGS alamazsanız kendinizi çok da sıkıntıya sokmaya gerek yok .. HGS gişelerinden kaçak geçiş yapbilirsiniz..

HGS'de 7 GÜN ŞARTI

HGS alamayanlar için kısa süreli bir haktan söz ediyoruz. Köprüden HGS gişelerinden kaçak geçtiğiniz 10 katı ceza ödemeyeceksiniz.
Elbette bunun şartı var.
Kaçak geçişten 7 gün sonra gidip HGS'nizi almanız gerekiyor. Bu durumda o kaçak geçişleriniz HGS'den normal ücret şeklinde tahsil edilecek.

Son yorumlar

İçeriği paylaş